Mercedes-Benz W123 280 (156 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | W123 |
| Nesil | Mercedes-Benz W123 |
| Modifikasyonu (Motor) | 280 (156 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 1975 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 1981 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 17.3 Lt/100 km
13.6 US mpg 16.33 UK mpg 5.78 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.3 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 153.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.8 bg/Lt |
| Tork | 223 Nm @ 4000 dev/dak 164.48 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 110 V 28 / 110.923 |
| Motor hacmi | 2746 cm3 167.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.8 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1455 Kg 3207.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4725 mm 186.02 in. |
| Genişlik | 1786 mm 70.31 in. |
| Yükseklik | 1438 mm 56.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2795 mm 110.04 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1446 mm 56.93 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 195/70 R14 Arka lastikler: 195/70 R14 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6J x 14 Arka jantlar: 6J x 14 |