MG MG4 Urban EV 54 kWh (160 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | MG |
| Model | MG4 Urban |
| Nesil | MG MG4 Urban EV |
| Modifikasyonu (Motor) | 54 kWh (160 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 105.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 54 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 405 km 251.66 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.1 kWh/100 km
25.91 kWh/100 mi 130 MPGe 6.2 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 160 bg |
| Elektrikli motor torku | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 160 bg |
| Sistem tork | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1520 Kg 3351.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1970 Kg 4343.11 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 382 Lt 13.49 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1266 Lt 44.71 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4395 mm 173.03 in. |
| Genişlik | 1842 mm 72.52 in. |
| Yükseklik | 1549 mm 60.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17 |