| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | MG |
| Model | ZR |
| Nesil | MG ZR (facelift 2004) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 16V VVC (160 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3/5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 154.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 160 bg @ 6900 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.1 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 4700 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 4700 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 18K4K |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.3 mm 3.52 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1125 Kg 2480.2 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1550 Kg 3417.17 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 304 Lt 10.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 65 Kg 143.3 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4011 mm 157.91 in. |
| Genişlik | 1688 mm 66.46 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1946 mm 76.61 in. |
| Yükseklik | 1395 mm 54.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1466 mm 57.72 in. |
| En az dönüş açısı | 10 m 32.81 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 282 mm |
| Arka frenler | Disk, 260 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R16; 205/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17 |