| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Colt |
| Nesil | Mitsubishi Colt IV (CAO) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 GLXi 16V (CA4A) (113 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 113 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.8 bg/Lt |
| Tork | 153 Nm @ 5000 dev/dak 112.85 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 4G92 |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.5 mm 3.05 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 959 Kg 2114.23 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Azami yük | 541 Kg 1192.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 240 Lt 8.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 574 Lt 20.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3955 mm 155.71 in. |
| Genişlik | 1690 mm 66.54 in. |
| Yükseklik | 1365 mm 53.74 in. |
| Dingil Mesafesi | 2440 mm 96.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |
| Jant Boyutu | 13 |