Mitsubishi Eclipse IV (4G) 2.4L (162 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Eclipse |
| Nesil | Mitsubishi Eclipse IV (4G) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4L (162 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe, Liftback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 108 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 162 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Tork | 217 Nm @ 4000 dev/dak 160.05 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 4G69 |
| Motor hacmi | 2378 cm3 145.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 100 mm 3.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.7 Lt 9.19 US qt | 7.65 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1945 Kg 4287.99 lbs. |
| Azami yük | 445 Kg 981.06 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4565 mm 179.72 in. |
| Genişlik | 1835 mm 72.24 in. |
| Yükseklik | 1358 mm 53.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2575 mm 101.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| ön çıkıntı | 1007 mm 39.65 in. |
| arka çıkıntı | 983 mm 38.7 in. |
| Yerden yükseklik | 148 mm 5.83 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman Sportronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 295 mm |
| Arka frenler | Disk, 262 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |