Mitsubishi Lancer Evolution IX 2.0 MIVEC FQ-340 (345 bg) 4WD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Lancer Evolution |
| Nesil | Mitsubishi Lancer Evolution IX |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 MIVEC FQ-340 (345 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.3 saniye |
| Maksimum sürat | 253 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 157.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 246.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 310.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 345 bg @ 6800 dev/dak |
| Litre başına güç | 172.8 bg/Lt |
| Tork | 435 Nm @ 4600 dev/dak 320.84 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 4G63T |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4490 mm 176.77 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2625 mm 103.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| ön çıkıntı | 930 mm 36.61 in. |
| arka çıkıntı | 935 mm 36.81 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 320 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 8J x 17 |