| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Pajero Sport |
| Nesil | Mitsubishi Pajero Sport I (K90) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 i V6 24V (177 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16.3 Lt/100 km
14.43 US mpg 17.33 UK mpg 6.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.4 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 91.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 59.6 bg/Lt |
| Tork | 255 Nm @ 4500 dev/dak 188.08 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2972 cm3 181.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 91.1 mm 3.59 in. |
| Silindir içi vuruş | 76 mm 2.99 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1940 Kg 4276.97 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1720 Lt 60.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 74 Lt 19.55 US gal | 16.28 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4610 mm 181.5 in. |
| Genişlik | 1775 mm 69.88 in. |
| Yükseklik | 1735 mm 68.31 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/70 R16 Q |
| Jant Boyutu | 16 |