Mitsubishi Space Wagon III 2.0 i 16V (133 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Space Wagon |
| Nesil | Mitsubishi Space Wagon III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (133 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.6 Lt/100 km
18.67 US mpg 22.42 UK mpg 7.94 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 90.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 119.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 133 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.6 bg/Lt |
| Tork | 176 Nm @ 4750 dev/dak 129.81 lb.-ft. @ 4750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120 Kg 4673.8 lbs. |
| Azami yük | 645 Kg 1421.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 240 Lt 8.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1930 Lt 68.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4600 mm 181.1 in. |
| Genişlik | 1775 mm 69.88 in. |
| Yükseklik | 1690 mm 66.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2780 mm 109.45 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |