| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Tredia |
| Nesil | Mitsubishi Tredia (A21_) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1600 Turbo (114 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1982 yıl |
| Son üretim yılı | 1985 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 183 km/saat 113.71 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 114 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.4 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 3500 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 4G32T |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.9 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 975 Kg 2149.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1460 Kg 3218.75 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4280 mm 168.5 in. |
| Genişlik | 1660 mm 65.35 in. |
| Yükseklik | 1370 mm 53.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2445 mm 96.26 in. |
| Ön tekerlek izi | 1410 mm 55.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1375 mm 54.13 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 185/70 R13 Arka lastikler: 185/70 R13 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 5J x 13 Arka jantlar: 5J x 13 |