| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Morgan |
| Model | Aero 8 |
| Nesil | Morgan Aero 8 (facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.8 V8 (367 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.2 Lt/100 km
12.92 US mpg 15.52 UK mpg 5.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.1 Lt/100 km
19.44 US mpg 23.35 UK mpg 8.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 282 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Maksimum sürat | 273 km/saat 169.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.2 Kg/bg, 311 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.4 Kg/Nm, 415.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 367 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.5 bg/Lt |
| Tork | 490 Nm 361.41 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N62B48 |
| Motor hacmi | 4799 cm3 292.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1180 Kg 2601.45 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4147 mm 163.27 in. |
| Genişlik | 1751 mm 68.94 in. |
| Yükseklik | 1248 mm 49.13 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |