| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Morgan |
| Model | Aero 8 |
| Nesil | Morgan Aero 8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.4 i V8 32V (286 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.4 Lt/100 km
12.78 US mpg 15.35 UK mpg 5.43 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 257 km/saat 159.69 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.5 Kg/bg, 286 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.3 Kg/Nm, 430 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 286 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 65 bg/Lt |
| Tork | 430 Nm @ 3700 dev/dak 317.15 lb.-ft. @ 3700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M62TUB44 |
| Motor hacmi | 4398 cm3 268.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.7 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Azami yük | 300 Kg 661.39 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4120 mm 162.2 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| Yükseklik | 1200 mm 47.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2525 mm 99.41 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/40 R18 |