| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Morgan |
| Model | Plus Four |
| Nesil | Morgan Plus Four |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TwinPower Turbo (258 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.0 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 159 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.9 Kg/bg, 255.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.5 Kg/Nm, 396.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 258 bg |
| Litre başına güç | 129.1 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1009 Kg 2224.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3830 mm 150.79 in. |
| Genişlik | 1650 mm 64.96 in. |
| Yükseklik | 1250 mm 49.21 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Jant Boyutu | 15 |