| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Morgan |
| Model | Plus Six |
| Nesil | Morgan Plus Six |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TwinPower Turbo (340 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 180 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.2 saniye |
| Maksimum sürat | 267 km/saat 165.91 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.2 Kg/bg, 316.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.2 Kg/Nm, 465.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 340 bg |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B58B30 |
| Motor hacmi | 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1075 Kg 2369.97 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3890 mm 153.15 in. |
| Genişlik | 1756 mm 69.13 in. |
| Yükseklik | 1220 mm 48.03 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Jant Boyutu | 18; 19 |