| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Morgan |
| Model | Roadster |
| Nesil | Morgan Roadster |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.7 V6 (280 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.1 Lt/100 km
15.58 US mpg 18.71 UK mpg 6.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 230 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.5 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.4 Kg/bg, 294.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.5 Kg/Nm, 400 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 280 bg @ 6000 dev/dak |
| Tork | 380 Nm 280.27 lb.-ft. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 950 Kg 2094.39 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4010 mm 157.87 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| Yükseklik | 1220 mm 48.03 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |