| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Moskvich |
| Model | 400 |
| Nesil | Moskvich 400 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.1 (23 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1946 yıl |
| Son üretim yılı | 1954 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 90 km/saat 55.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 38.5 Kg/bg, 26 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 16.1 Kg/Nm, 62.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 23 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 21.5 bg/Lt |
| Tork | 55 Nm @ 2000 dev/dak 40.57 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1070 cm3 65.3 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 67.5 mm 2.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 5.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 885 Kg 1951.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1155 Kg 2546.34 lbs. |
| Azami yük | 270 Kg 595.25 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 31 Lt 8.19 US gal | 6.82 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3855 mm 151.77 in. |
| Genişlik | 1400 mm 55.12 in. |
| Yükseklik | 1555 mm 61.22 in. |
| Dingil Mesafesi | 2340 mm 92.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1105 mm 43.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1168 mm 45.98 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Sürükleyici |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Lastik boyutu | 130/80 R16 |