Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 98 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.4 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm @ 4300 dev/dak 103.26 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | ZH16DEAR |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.07 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.48 mm 2.97 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.35 Lt 4.6 US qt | 3.83 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.15 Lt 6.5 US qt | 5.41 UK qt |