| Renault Espace VI Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 131 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 109.3 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.5 mm 2.97 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.3 mm 3.52 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |