| Volvo S60 II Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 240 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1800-5000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1800-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T7 |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.1 mm 3.27 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |