| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S60 |
| Nesil | Volvo S60 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T5 (240 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 184 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.3 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 158.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 211.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1800-5000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1800-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T7 |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.1 mm 3.27 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1516 Kg 3342.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2040 Kg 4497.43 lbs. |
| Azami yük | 524 Kg 1155.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 67.5 Lt 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4628 mm 182.2 in. |
| Genişlik | 1865 mm 73.43 in. |
| Yükseklik | 1484 mm 58.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2776 mm 109.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Arka tekerlek izi | 1585 mm 62.4 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 336 mm |
| Arka frenler | Disk, 302 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/40 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |