| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Cube |
| Nesil | Nissan Cube (Z10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 i 16V (82 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.1 Kg/Nm, 110.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 82 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.3 bg/Lt |
| Tork | 106 Nm @ 4000 dev/dak 78.18 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1275 cm3 77.81 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 71 mm 2.8 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 960 Kg 2116.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1290 Kg 2843.96 lbs. |
| Azami yük | 330 Kg 727.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3750 mm 147.64 in. |
| Genişlik | 1610 mm 63.39 in. |
| Yükseklik | 1630 mm 64.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1375 mm 54.13 in. |
| Arka tekerlek izi | 1335 mm 52.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/70 R13 |