| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Cube |
| Nesil | Nissan Cube (Z11) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 i (98 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 98 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.7 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 3200 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CR14DE |
| Motor hacmi | 1386 cm3 84.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.8 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |