| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Frontier |
| Nesil | Nissan Frontier I Regular Cab (D22) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 (143 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 2-3 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.7 Lt/100 km
16 US mpg 19.22 UK mpg 6.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 59.9 bg/Lt |
| Tork | 209 Nm @ 4000 dev/dak 154.15 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | KA24DE |
| Motor hacmi | 2389 cm3 145.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.9 Lt 4.12 US qt | 3.43 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.3 Lt 9.83 US qt | 8.18 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 2354 Kg 5189.68 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1588 Kg 3500.94 lbs. |
| Römork burun yükü | 159 Kg 350.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4681 mm 184.29 in. |
| Genişlik | 1826 mm 71.89 in. |
| Yükseklik | 1679 mm 66.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2649 mm 104.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| Yerden yükseklik | 175 mm 6.89 in. |
| En az dönüş açısı | 10.1 m 33.14 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Lastik boyutu | 215/75 R15; 235/75 R15 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 15 |