| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke II (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 DIG-T (114 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4-5.5 Lt/100 km
43.56 - 42.77 US mpg 52.31 - 51.36 UK mpg 18.52 - 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.75 - 36.19 US mpg 44.14 - 43.46 UK mpg 15.63 - 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.8-5.9 Lt/100 km
40.55 - 39.87 US mpg 48.7 - 47.88 UK mpg 17.24 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 133-135 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 114 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 114.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 3000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HR10DDT |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1199-1243 Kg 2643.34 - 2740.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Azami yük | 457-501 Kg 1007.51 - 1104.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 422 Lt 14.9 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1305 Lt 46.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 631 Kg 1391.12 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4210 mm 165.75 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1983 mm 78.07 in. |
| Yükseklik | 1593 mm 62.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2636 mm 103.78 in. |
| En az dönüş açısı | 10.57 m 34.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17; 225/45 R19 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17; 7.5J x 19 |