| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Laurel |
| Nesil | Nissan Laurel (E-HC33) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 24V (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 130.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.1 bg/Lt |
| Tork | 183 Nm @ 5200 dev/dak 134.97 lb.-ft. @ 5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 78 mm 3.07 in. |
| Silindir içi vuruş | 69.7 mm 2.74 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1675 Kg 3692.74 lbs. |
| Azami yük | 275 Kg 606.27 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4710 mm 185.43 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| Yükseklik | 1380 mm 54.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |