| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Maxima |
| Nesil | Nissan Maxima QX V (A33) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 V6 24V (209 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14 Lt/100 km
16.8 US mpg 20.18 UK mpg 7.14 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 146.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 209 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 83.7 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 4000 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | VQ25DE |
| Motor hacmi | 2496 cm3 152.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.3 mm 2.89 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4920 mm 193.7 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |