| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Maxima |
| Nesil | Nissan Maxima QX VI (A34) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 i V6 24V (268 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 214.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 268 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.6 bg/Lt |
| Tork | 345 Nm @ 4800 dev/dak 254.46 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | VQ35DE |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2062 Kg 4545.93 lbs. |
| Azami yük | 452 Kg 996.49 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 76 Lt 20.08 US gal | 16.72 UK gal |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |