Nissan Murano I (Z50) 3.5 i V6 24V (248 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Murano |
| Nesil | Nissan Murano I (Z50) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 i V6 24V (248 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 156.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 209.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 248 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.9 bg/Lt |
| Tork | 333 Nm @ 4400 dev/dak 245.61 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | VQ35DE |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1588 Kg 3500.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2204 Kg 4858.99 lbs. |
| Azami yük | 616 Kg 1358.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 923 Lt 32.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2005 Lt 70.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1690 mm 66.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2825 mm 111.22 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1625 mm 63.98 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 235/65 R18 |