| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Pulsar |
| Nesil | Nissan Pulsar (C13) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 DIG-T (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 117 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 96.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 2000 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HRA2DDT |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.1 mm 2.88 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.63 Lt 4.89 US qt | 4.07 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1190-1304 Kg 2623.5 - 2874.83 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 446-560 Kg 983.26 - 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 385 Lt 13.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1395 Lt 49.26 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 632 Kg 1393.32 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4387 mm 172.72 in. |
| Genişlik | 1768 mm 69.61 in. |
| Yükseklik | 1520 mm 59.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540/1530 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540/1530 mm 60.63 in. |
| Yerden yükseklik | 156 mm 6.14 in. |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/60 R16; 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 6.5J x 17 |