Nissan Qashqai II (J11, facelift 2017) 1.5 dCi (115 bg) DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Qashqai |
| Nesil | Nissan Qashqai II (J11, facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (115 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 106 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 183 km/saat 113.71 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 78 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.7 bg/Lt |
| Tork | 285 Nm @ 2000 dev/dak 210.21 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1598 Lt 56.43 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 737 Kg 1624.81 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4394 mm 172.99 in. |
| Genişlik | 1806 mm 71.1 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2070 mm 81.5 in. |
| Yükseklik | 1590 mm 62.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2646 mm 104.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| En az dönüş açısı | 10.72 m 35.17 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |