| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Qashqai |
| Nesil | Nissan Qashqai II (J11) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 dCi (130 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1-4.3 Lt/100 km
57.37 - 54.7 US mpg 68.9 - 65.69 UK mpg 24.39 - 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.6 Lt/100 km
53.46 - 51.13 US mpg 64.2 - 61.41 UK mpg 22.73 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 116-120 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 234.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.4 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | R9M |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1365-1499 Kg 3009.31 - 3304.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1960 Kg 4321.06 lbs. |
| Azami yük | 461-595 Kg 1016.33 - 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1585 Lt 55.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 720 Kg 1587.33 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4377 mm 172.32 in. |
| Genişlik | 1806 mm 71.1 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2070 mm 81.5 in. |
| Yükseklik | 1590 mm 62.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2646 mm 104.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 10.72 m 35.17 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17; 7.0J x 18; 7.0J x 19 |