| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Sakura |
| Nesil | Nissan Sakura |
| Modifikasyonu (Motor) | 20 kWh (64 bg) BEV |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Maksimum sürat | 130 km/saat 80.78 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 16.7 Kg/bg, 59.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 182.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 20 kWh |
| Batarya voltajı | 350 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTC) | 180 km 111.85 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTC) | 12.4 kWh/100 km
19.96 kWh/100 mi 169 MPGe 8.1 km/kWh 5 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 64 bg @ 2302-10455 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 195 Nm @ 0-2302 dev/dak 143.82 lb.-ft. @ 0-2302 dev/dak |
| Elektrik motoru modeli/kodu | MM48 |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Sistem gücü | 64 bg @ 2302-10455 dev/dak |
| Sistem tork | 195 Nm @ 0-2302 dev/dak 143.82 lb.-ft. @ 0-2302 dev/dak |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1070-1080 Kg 2358.95 - 2380.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Azami yük | 220-230 Kg 485.02 - 507.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 107 Lt 3.78 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3395 mm 133.66 in. |
| Genişlik | 1475 mm 58.07 in. |
| Yükseklik | 1655 mm 65.16 in. |
| Dingil Mesafesi | 2495 mm 98.23 in. |
| Ön tekerlek izi | 1300 mm 51.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1295 mm 50.98 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 9.6 m 31.5 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 155/65 R14 75S; 165/55 R15 75V |
| Jant Boyutu | 4.5J x 14; 4.5J x 15 |