| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Silvia |
| Nesil | Nissan Silvia (S12) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 Turbo (135 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1984 yıl |
| Son üretim yılı | 1988 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 135 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.6 bg/Lt |
| Tork | 191 Nm @ 4000 dev/dak 140.87 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CA18ET |
| Motor hacmi | 1809 cm3 110.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.6 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.6 Lt 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1635 Kg 3604.56 lbs. |
| Azami yük | 475 Kg 1047.2 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4350 mm 171.26 in. |
| Genişlik | 1660 mm 65.35 in. |
| Yükseklik | 1330 mm 52.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2430 mm 95.67 in. |
| Ön tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Arka tekerlek izi | 1425 mm 56.1 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 195/60 R15 Arka lastikler: 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6J x 15 Arka jantlar: 6J x 15 |