| Genel bilgi |
| Marka | Nissan |
|---|
| Model | Skyline |
|---|
| Nesil | Nissan Skyline IX (R33) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 i 24V Turbo (245 bg) |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Sedan |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 175 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 196.4 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 245 bg @ 6400 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 98.1 bg/Lt |
|---|
| Tork | 275 Nm @ 4800 dev/dak
202.83 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | RB25DET |
|---|
| Motor hacmi | 2498 cm3
152.44 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 6 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 86 mm
3.39 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 71.7 mm
2.82 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt
4.54 US qt | 3.78 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt
8.98 US qt | 7.48 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1400 Kg
3086.47 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 1675 Kg
3692.74 lbs. |
|---|
| Azami yük | 275 Kg
606.27 lbs. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt
17.17 US gal | 14.3 UK gal |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4720 mm
185.83 in. |
|---|
| Genişlik | 1720 mm
67.72 in. |
|---|
| Yükseklik | 1360 mm
53.54 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2720 mm
107.09 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1480 mm
58.27 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1470 mm
57.87 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
|---|
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 205/55 R16 V |