Opel Ampera-e 60 kWh (204 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Ampera |
| Nesil | Opel Ampera-e |
| Modifikasyonu (Motor) | 60 kWh (204 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.3 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 126.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 222.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 60 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 58 kWh |
| Batarya voltajı | 350 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 430 Kg 947.99 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 423 km 262.84 mi |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 520 km 323.11 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.5 kWh/100 km
26.55 kWh/100 mi 127 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 14.5 kWh/100 km
23.34 kWh/100 mi 144 MPGe 6.9 km/kWh 4.3 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 204 bg |
| Elektrikli motor torku | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Sistem gücü | 204 bg |
| Sistem tork | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1616 Kg 3562.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2056 Kg 4532.7 lbs. |
| Azami yük | 440 Kg 970.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 381 Lt 13.45 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1274 Lt 44.99 cu. ft. |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4164 mm 163.94 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2039 mm 80.28 in. |
| Yükseklik | 1594 mm 62.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1507 mm 59.33 in. |
| Arka tekerlek izi | 1516 mm 59.69 in. |
| Yerden yükseklik | 131 mm 5.16 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17 |