Opel Ampera 1.4 (150 bg) Hybrid modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Ampera |
| Nesil | Opel Ampera |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (150 bg) Hybrid |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2012 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Maksimum sürat | 161 km/saat 100.04 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 16 kWh |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 40-80 km 24.85 - 49.71 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 150 bg |
| Elektrikli motor torku | 370 Nm 272.9 lb.-ft. |
| Sistem gücü | 150 bg |
| Sistem tork | 370 Nm 272.9 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 86 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.5 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A14XFL |
| Motor hacmi | 1398 cm3 85.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.4 mm 2.89 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 2135 Kg 4706.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 310 Lt 10.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4498 mm 177.09 in. |
| Genişlik | 1787 mm 70.35 in. |
| Yükseklik | 1439 mm 56.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2685 mm 105.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |