Opel Ascona A 2-door 1.6 N (60 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Ascona |
| Nesil | Opel Ascona A 2-door |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 N (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 1975 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 1975 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 19 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 19 saniye |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.2 Kg/bg, 65.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.7 Kg/Nm, 115.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 60 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 37.9 bg/Lt |
| Tork | 105 Nm @ 3000-3400 dev/dak 77.44 lb.-ft. @ 3000-3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 16N |
| Motor hacmi | 1584 cm3 96.66 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 69.8 mm 2.75 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | CIH |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 910 Kg 2006.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1335 Kg 2943.17 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 307 Lt 10.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4124 mm 162.36 in. |
| Genişlik | 1626 mm 64.02 in. |
| Yükseklik | 1385 mm 54.53 in. |
| Dingil Mesafesi | 2430 mm 95.67 in. |
| Ön tekerlek izi | 1331 mm 52.4 in. |
| Arka tekerlek izi | 1320 mm 51.97 in. |
| Yerden yükseklik | 134 mm 5.28 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.48 |
| En az dönüş açısı | 9.76 m 32.02 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 155/80 R13; 165/80 R13; 185/70 R13 |
| Jant Boyutu | 5J x 13; 5.5J x 13 |