| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra F Cabrio (facelift 1994) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i (75 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 209 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 17 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 17 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.5 Kg/bg, 64.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.1 Kg/Nm, 110.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.9 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 2600 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | X16SZR |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1580 Kg 3483.3 lbs. |
| Azami yük | 420 Kg 925.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1684 mm 66.3 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1852 mm 72.91 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2517 mm 99.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1424 mm 56.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1423 mm 56.02 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/60 R14 82H |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |