Opel Astra G Cabrio 2.2 DTI (125 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra G Cabrio |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 DTI (125 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2002 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 176 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.6 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1500-2750 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1500-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Y22DTR |
| Motor hacmi | 2171 cm3 132.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 98 mm 3.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Azami yük | 420 Kg 925.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4267 mm 167.99 in. |
| Genişlik | 1709 mm 67.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1989 mm 78.31 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2606 mm 102.6 in. |
| Ön tekerlek izi | 1474 mm 58.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1462 mm 57.56 in. |
| ön çıkıntı | 812 mm 31.97 in. |
| arka çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |