| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra G |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 Ecotec 16V (101 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 1998 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 178 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 134.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.2 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 3200 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | X16XEL |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.25 Lt 3.43 US qt | 2.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1115 Kg 2458.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1625 Kg 3582.51 lbs. |
| Azami yük | 510 Kg 1124.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1180 Lt 41.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4110 mm 161.81 in. |
| Genişlik | 1709 mm 67.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1989 mm 78.31 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2606 mm 102.6 in. |
| Ön tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1452 mm 57.17 in. |
| ön çıkıntı | 791 mm 31.14 in. |
| arka çıkıntı | 713 mm 28.07 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 H |
| Jant Boyutu | 6J x 15 ET49 |