Opel Astra J GTC 1.7 CDTI (130 bg) Ecotec startstop modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra J GTC |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 CDTI (130 bg) Ecotec start/stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.0-4.1 Lt/100 km
58.8 - 57.37 US mpg 70.62 - 68.9 UK mpg 25 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.3-4.4 Lt/100 km
54.7 - 53.46 US mpg 65.69 - 64.2 UK mpg 23.26 - 22.73 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 114-116 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 209.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2000-2500 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2000-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A17DTS |
| Motor hacmi | 1686 cm3 102.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Azami yük | 460 Kg 1014.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1165 Lt 41.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4466 mm 175.83 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1482 mm 58.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2695 mm 106.1 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1588 mm 62.52 in. |
| Yerden yükseklik | 112 mm 4.41 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |