| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra K Sports Tourer |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 ECOTEC (105 bg) ecoFLEX Easytronic start&stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1 - 5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.7 - 3.8 Lt/100 km
63.57 - 61.9 US mpg 76.35 - 74.34 UK mpg 27.03 - 26.32 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.2 - 4.3 Lt/100 km
56 - 54.7 US mpg 67.26 - 65.69 UK mpg 23.81 - 23.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 100 - 97 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.9 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 86.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 140.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.1 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 1800-4250 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 1800-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B10XFL |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.4 mm 3.05 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1213 Kg 2674.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1855 Kg 4089.57 lbs. |
| Azami yük | 642 Kg 1415.37 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1630 Lt 57.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 620 Kg 1366.87 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4702 mm 185.12 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2042 mm 80.39 in. |
| Yükseklik | 1499 mm 59.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2662 mm 104.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1548 mm 60.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Easytronic |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16; 7.5J x 17 |