| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra L Sports Tourer |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.7-6.9 Lt/100 km
35.11 - 34.09 US mpg 42.16 - 40.94 UK mpg 14.93 - 14.49 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.6-5.8 Lt/100 km
42 - 40.55 US mpg 50.44 - 48.7 UK mpg 17.86 - 17.24 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9-5.0 Lt/100 km
48 - 47.04 US mpg 57.65 - 56.5 UK mpg 20.41 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.8-5.9 Lt/100 km
40.55 - 39.87 US mpg 48.7 - 47.88 UK mpg 17.24 - 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 127-130 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 199 km/saat 123.65 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 84.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 157.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 91.7 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 1750 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F12XHL |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1301 Kg 2868.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 569 Kg 1254.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 597 Lt 21.08 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1634 Lt 57.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4642 mm 182.76 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2062 mm 81.18 in. |
| Yükseklik | 1443-1480 mm 56.81 - 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2732 mm 107.56 in. |
| Ön tekerlek izi | 1551-1559 mm 61.06 - 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1546-1554 mm 60.87 - 61.18 in. |
| ön çıkıntı | 906 mm 35.67 in. |
| arka çıkıntı | 1004 mm 39.53 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 16; 7.5J x 17 |