| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Cascada |
| Nesil | Opel Cascada |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (170 bg) Turbo Ecotec start/stop |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2013 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.3-5.4 Lt/100 km
44.38 - 43.56 US mpg 53.3 - 52.31 UK mpg 18.87 - 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148-149 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 222 km/saat 137.94 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 152.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 106.4 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1650-3200 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1650-3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A16XHT |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1701-1816 Kg 3750.06 - 4003.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2105-2200 Kg 4640.73 - 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 384-404 Kg 846.58 - 890.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 280 Lt 9.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 630 Lt 22.25 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250-1300 Kg 2755.78 - 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4696 mm 184.88 in. |
| Genişlik | 1839 mm 72.4 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1443 mm 56.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2695 mm 106.1 in. |
| Ön tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |