| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Insignia |
| Nesil | Opel Insignia Grand Sport (B) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0d (170 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.0-7.1 Lt/100 km
33.6 - 33.13 US mpg 40.35 - 39.79 UK mpg 14.29 - 14.08 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6-4.7 Lt/100 km
51.13 - 50.05 US mpg 61.41 - 60.1 UK mpg 21.74 - 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 144-148 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 110.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 260.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.9 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D20DTH |
| Motor hacmi | 1956 cm3 119.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.9 Lt 5.18 US qt | 4.31 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1538 Kg 3390.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Azami yük | 682 Kg 1503.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 490 Lt 17.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1450 Lt 51.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| AdBlue tankı | 15 Lt 3.96 US gal | 3.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4897 mm 192.8 in. |
| Genişlik | 1863 mm 73.35 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1941 mm 76.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2093 mm 82.4 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2829 mm 111.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1607 mm 63.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 990 mm 38.98 in. |
| arka çıkıntı | 1078 mm 42.44 in. |
| En az dönüş açısı | 11.74 m 38.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 215/55 R17; 225/55 R17; 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 17; 8.5J x 18 |