| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Kadett |
| Nesil | Opel Kadett C City |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (54 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1973 yıl |
| Son üretim yılı | 1979 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 19 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 19 saniye |
| Maksimum sürat | 142 km/saat 88.23 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.7 Kg/bg, 67.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 54 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.2 bg/Lt |
| Tork | 83 Nm 61.22 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 12N |
| Motor hacmi | 1196 cm3 72.98 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 61 mm 2.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2.8 Lt 2.96 US qt | 2.46 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 795 Kg 1752.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1205 Kg 2656.57 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3895 mm 153.35 in. |
| Genişlik | 1580 mm 62.2 in. |
| Yükseklik | 1375 mm 54.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2395 mm 94.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1300 mm 51.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1299 mm 51.14 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |