| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Meriva |
| Nesil | Opel Meriva A |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i 16V (100 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2003 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.3 saniye |
| Maksimum sürat | 181 km/saat 112.47 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.2 Kg/Nm, 109.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.6 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 3600 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z16XE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1375 Kg 3031.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1830 Kg 4034.46 lbs. |
| Azami yük | 455 Kg 1003.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1410 Lt 49.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4042 mm 159.13 in. |
| Genişlik | 1694 mm 66.69 in. |
| Yükseklik | 1624 mm 63.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2630 mm 103.54 in. |
| Ön tekerlek izi | 1449 mm 57.05 in. |
| Arka tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/60 R15 H |