| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Omega |
| Nesil | Opel Omega B Caravan (facelift 1999) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2i (144 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.5 Lt/100 km
16.22 US mpg 19.48 UK mpg 6.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 198 km/saat 123.03 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 90.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 144 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.5 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 4000 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Y22XE |
| Motor hacmi | 2198 cm3 134.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1595 Kg 3516.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2205 Kg 4861.19 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1800 Lt 63.57 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4898 mm 192.83 in. |
| Genişlik | 1776 mm 69.92 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15 |