| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Rekord |
| Nesil | Opel Rekord D |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D (55 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1974 yıl |
| Son üretim yılı | 1977 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2-4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 130 km/saat 80.78 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 22 Kg/bg, 45.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.7 Kg/Nm, 93.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 55 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 27.5 bg/Lt |
| Tork | 113 Nm @ 2200 dev/dak 83.34 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86.5 mm 3.41 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1685 Kg 3714.79 lbs. |
| Azami yük | 475 Kg 1047.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 408 Lt 14.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4567 mm 179.8 in. |
| Genişlik | 1718 mm 67.64 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2668 mm 105.04 in. |
| Ön tekerlek izi | 1419 mm 55.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.46 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |