| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Rekord |
| Nesil | Opel Rekord E Caravan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 S (101 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1977 yıl |
| Son üretim yılı | 1982 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 86.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 51 bg/Lt |
| Tork | 155 Nm @ 3400-3800 dev/dak 114.32 lb.-ft. @ 3400-3800 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 20S |
| Motor hacmi | 1979 cm3 120.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 95 mm 3.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 69.8 mm 2.75 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1165 Kg 2568.39 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1765 Kg 3891.16 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 881 Lt 31.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 585 Kg 1289.7 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4620 mm 181.89 in. |
| Genişlik | 1726 mm 67.95 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2668 mm 105.04 in. |
| Ön tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1412 mm 55.59 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.48 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |