| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Senator |
| Nesil | Opel Senator A |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (115 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1978 yıl |
| Son üretim yılı | 1980 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 14.6 Lt/100 km
16.11 US mpg 19.35 UK mpg 6.85 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.6 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.9 Kg/bg, 83.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.2 bg/Lt |
| Tork | 176 Nm @ 3800-4200 dev/dak 129.81 lb.-ft. @ 3800-4200 dev/dak |
| Motor hacmi | 2490 cm3 151.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1370 Kg 3020.33 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 715 Lt 25.25 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4811 mm 189.41 in. |
| Genişlik | 1728 mm 68.03 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2683 mm 105.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1443 mm 56.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.45 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |